SVÄTÁ OMŠA – ŠTRUKTÚRA PRE DETI

Kedy sa už skončí? Aj vy poznáte túto otázku? Malým deťom sa niekedy zdá svätá omša bez konca. Deti majú potrebu štruktúry a pomáha im, keď vedia ako jednotlivé časti svätej omše po sebe nasledujú.

DEVIATNIK k SEDMOPOČETNÍKOM - apoštolom Slovanov

SEDMOPOČETNÍCI: Svätí Cyril a Metod a ich piati najvýznamnejší slovenskí učeníci a spolupracovníci – svätí Gorazd, Kliment, Naum, Angelár a Sáva sa označujú aj ako svätí Sedmopočetníci. Stáli pri zrode samostatnej slovenskej Cirkvi a tým i štátnosti, kultúry a vzdelanosti. Vo východnej cirkvi sa nazývajú tiež Osvietitelia, Učitelia a Apoštoli Slovanov. Liturgickú spomienku majú 27. júla, keď si pripomíname Gorazda a jeho spoločníkov.

DEVIATNIK MODLITIEB K SVÄTÉMU MARTINOVI.

za posvätenie a upevnenie spoločenstva miestnej cirkvi

Plnomocné odpustky v roku svätého Jozefa

Udeľuje sa dar osobitných odpustkov pri príležitosti Roku svätého Jozefa, vyhláseného pápežom Františkom v rámci slávenia 150. výročia vyhlásenia sv. Jozefa za patróna univerzálnej Cirkvi.

Pápež František, s úmyslom zachovať zverenie celej Cirkvi pod mocný patronát Ježišovho ochrancu, nariadil, aby sa od dnešného dňa (08.12.2020) ‒ na ktorý pripadá výročie vydania tohto dekrétu a zároveň sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie, nevesty najčistejšieho Jozefa ‒ až do 8. decembra 2021 slávil osobitný Rok svätého Jozefa, počas ktorého každý veriaci môže podľa jeho vzoru posilňovať svoj život viery dôsledným plnením Božej vôle.

Všetci veriaci takto budú mať možnosť usilovať sa modlitbami a dobrými skutkami s pomocou sv. Jozefa, hlavy nebeskej Rodiny z Nazareta, získať útechu a úľavu vo vážnych ľudských a spoločenských trápeniach, ktoré dnes sužujú svet.

Harmonogram upratovania na rok 2021 v Čeríne

Na to, aby mohla naša farnosť fungovať, je potrebná služba mnohých ľudí. Farnosť si totiž nemôže dovoliť zamestnancov, a tak je potrebné dobrovoľníctvo. Mnohí z Vás konkrétnym spôsobom vykonávajú nejakú službu pre farské spoločenstvo. Jednou zo služieb je aj starostlivosť o čistotu na fare a preto by sme Vás chceli poprosiť o pomoc podla harmonogramu, ktorý si tu možete stiahnuť - pozrieť.

This template downloaded form free website templates