SVÄTÁ OMŠA – ŠTRUKTÚRA PRE DETI

Kedy sa už skončí? Aj vy poznáte túto otázku? Malým deťom sa niekedy zdá svätá omša bez konca. Deti majú potrebu štruktúry a pomáha im, keď vedia ako jednotlivé časti svätej omše po sebe nasledujú.

DEVIATNIK k SEDMOPOČETNÍKOM - apoštolom Slovanov

SEDMOPOČETNÍCI: Svätí Cyril a Metod a ich piati najvýznamnejší slovenskí učeníci a spolupracovníci – svätí Gorazd, Kliment, Naum, Angelár a Sáva sa označujú aj ako svätí Sedmopočetníci. Stáli pri zrode samostatnej slovenskej Cirkvi a tým i štátnosti, kultúry a vzdelanosti. Vo východnej cirkvi sa nazývajú tiež Osvietitelia, Učitelia a Apoštoli Slovanov. Liturgickú spomienku majú 27. júla, keď si pripomíname Gorazda a jeho spoločníkov.

DEVIATNIK MODLITIEB K SVÄTÉMU MARTINOVI.

za posvätenie a upevnenie spoločenstva miestnej cirkvi

FARSKÁ AKTIVITA PRE DETI

Milé Božie dieťa,
ak sa chceš zapojiť do tejto farskej aktivity, potrebuješ na to tieto veci:
● Veľký obrázok Fatimského zjavenia, kam si budeš doliepať nálepky za splnené úlohy.
● Odvahu konať podobné skutky ako fatimskí pastierikovia
Čo bude tvojou úlohou: Čo najrýchlejšie nazbierať všetky nálepky na doplnenie obrázku Fatimského zjavenia.

Harmonogram upratovania na 1. polrok 2017 na fare v Čeríne

Na to, aby mohla naša farnosť fungovať, je potrebná služba mnohých ľudí. Farnosť si totiž nemôže dovoliť zamestnancov, a tak je potrebné dobrovoľníctvo. Mnohí z Vás konkrétnym spôsobom vykonávajú nejakú službu pre farské spoločenstvo. Jednou zo služieb je aj starostlivosť o čistotu na fare a preto by sme Vás chceli poprosiť o pomoc podla harmonogramu, ktorý si tu možete stiahnuť - pozrieť.

This template downloaded form free website templates